2010 m. birželio 12 d., šeštadienis

Jos didenybė - skumbrė!

Net gėda , kad du įrašai iš eilės receptų tema, tačiau jau kuris laikas pristingu žodžių aprašyti spalvingesnius išgyvenimus ar įspūdžius. Kita priežastis, jog ir vėl dalinuosi receptu - tiesiog džiūgauju, kad nepabūgau išbandyti man naują žuvį, t.y. šviežią skumbrę!!! Mes pripratę prie karšto ar šalto rūkymo, tačiau žalios/keptos tai dar neteko ragauti. Čia dalinuosi tik "ekskliuzyvais", man labiausiai kažkuom išskirtinais receptėliais.

Taigi - kepta skumbrė!!!

2 šviežių skumbrių (turėtų pakakti 3-4 asmenims);
3 skiltelių česnako;
50 ml sojos padažo;
1 citrina;
druskytės, pipiriukų pagal skonį;
prieskonių, kuriuose būtų: baltų ir juodų sezamo sėklų, kitokio gėrio, ir svarbiausi wasabi krienų :)
šiek tiek aliejaus kepimo indui palaistyti.

Salotoms:
ilgasis agurkas ( arba trumpų 3-jų);
2 nemažos morkos;
tų pačių prieskonių kaip žuvies marinate;
2 šaukštų rudojo cukraus;
šlakelis citrinos;
šlakelis aliejaus.

Pirmiausia reikia sutvarkyti žuvytę. Man pasisekė - pirkau jau išdarinėtą ir be galvų/uodegų. Pelekiukus nukarpiau žirklėmis. Žuvytę išplauti. Įpjauti skersai, beveik iki kaulo. ( apie 4-5 įpjovimai, kiekvienoj pusėj.)
Pasiruošti marinatą: sugrūsti česnakus, ant jų užpilti soją, ir viską, ko reikia.... Gerai išmaišyti.
Paruoštą marinatą užpilti ant žuvytės ( ji jau turėtų gulėti kepimo formoje) pasistengiant, kad į įpjautus griovelius patektų česnako, sezamų seklų... Ir galima "pašautį" į įkaitintą 200 C laipsnių orkaitę. (Nustačiau griliaus funkciją su vėjeliu). Vieną pusę apkepti 4 minutes, ir apvertus kitą pusę kepti taip pat 3-4 minutes. Kol žuvytė kepa, "reaktyviniu greičiu" paruošti salotas. Agurką ir morkytes sutarkuoti burokine tarka, sudėti prieskonius ir kitus ingredientus, gerai išmaišyti. Jei neturit prieskonių, apie kuriuos užsiminiau, pakaks tiesiog paskrudintų sezamo sėklų, na ir gerai būtų kruopelės Wasabi krienų.
Viskas, per 10 minučių turite egzotišką karštą patiekalą (išskirtinumo suteikia sezamo sėklos, sojos padažas ir wasabi krienai)!!! O salotos ideliai papildo skonį ir gaiviai nuteikia :)

P.s. nuotraukų nepavyko padaryti, nes labai greit buvo patvarkytos žuvelės :) Bet patikinu, jog ne tik skonis, bet ir vaizdas - puikus. Šį patiekalą įtrauksiu net ir šventiškesniems pietums, kai norėsis nustebinti svečius :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą