2010 m. gegužės 2 d., sekmadienis

Burokėlių paslaptis, arba tiems, kas nemėgsta "spirgučių"

Išviriau burokėlius net nenutuokdama ką iš jų gaminsiu... Pasirausus internete radau receptą, kuris iš pradžių netgi sukėlė šypsenėlę, o po minutėlės sugundė išbandymams.
Šį patiekalą rekomenduoju išbandyti netgi tiems, kurie nemėgsta visko, kas riebu, pvz. "spirgučių". Jie čia nepakeičiami į jokią kitą mėsytę! Ir patiekalas visiškai neriebus!
4 porcijoms reikės:
nepilnas kilogramas virtų burokėlių,
apie 300g lašinukų/šoninės (aš gaminau su sūdytais lašinukais),
1 didelis svogūnas,
apie 30-50g miltų,
100 ml vandens,
druskytės, pipiriukų, keletas lašelių citrinos sulčių

Garnyrui - virtos bulvės :)

Išvirtus burokėlius nulupti, sutarkuoti burokine tarka. Lašinukus/šoninę supjaustyti kubeliais (turint omeny, kad jie sukeps ir gabaliukai liks per pus mažesni), pakepinti. Kuomet išsiskirs nemažai riebalų, juos nupilti ir sudėti kepinti sukapotus svogūnus. Kai svogūnai šiek tiek pakeps, lašinukai gražiai pagels, sudėti tarkuotus burokėlius ir viską troškinti pastoviai maišant. Įdėti druskytės, pipiriukų pagal skonį, apšlakstyti šviežios citrinos sultimis (nepadauginti!) ir toliau troškinti. Puodelyje sumaišyti miltus ir šaltą vandenį (gumulėliai puikiai išsiplaka maišant šakute) ir supilti ant burokėlių. Reikia nuolat maišyti ir dar patroškinti kelias minutes. Štai ir viskas, patiekalas baigtas! Puikiai tinka su virtomis, karštomis bulvėmis :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą