2010 m. sausio 13 d., trečiadienis

Pamąstykime...

Neseniai atgaminau tokią opią temą, apie kurią turbūt retai kada kas susimąsto... Šioje apžvalgoje norėčiau pasakyti tik savo nuomonę ir nusistatymą, todėl prašau priimti tai, kaip vieną iš daugelio nuomonių :)
Kai gyvenau Lietuvoje, neretai prieidavo jauni žmonės, dažniausiai vyrai ir pasiūlydavo prekių pigiau. Tos prekės, dažniausiai būdavo - vogti kvepalai, lūpdažiai, blakstienų tušai... Turiu įprotį neprisileisti tokių "prekiautojų" arti prie savęs.Nesvarbu, kad viskas įvykdavo taip greit, bet akis spėdavo užfiksuoti, jog tai prekės, turinčios "vardus", garsius ir brangius vardus... Vieną kartą įstrigo vieno "prekiautojo" "numesta" frazė: va, pirk, geri kvepalai...pats ką tik pavogiau... Na, mane pritrenkė ištarti jo žodžiai, o ir baimė užvaldė. Turėjau jam daug ką pasakyti, tačiau žodžiai įstrigo gerklėje, negalėjau nieko ištarti. Mintis, kad ką tik įvyko vagystė šalia esančioje parduotuvėje mane tiesiog sukaustė.
Kitą kartą sėdėjau automobilyje prie vieno iš prekybos centrų ir priėjęs vyriškis pasiūlė pirkti automobilio magnetolą. Papurčiau galvą- tas nuėjo.
Po kelių tokių įvykių pradėjau apie tai galvoti, ir diskutuoti su vyru, kame reikalas. Laikui bėgant vis tekdavo išgirsti iš pažįstamų, kad kažkas kažką nusipirko, labai džiaugėsi, kad pigiau, o į aplinkybes nesigilino. Su vyru esame nusistatę, jog niekada iš tokių žmonių, kurie aiškiomis aplinkybėmis įgijo tuos daiktus, nieko nepirksime. Visada skaičiuojama savo pajamas-išlaidas, visada norėtųsi daiktą įsigyti pigiau, bet nusprendėme, jog tai darysime tik sąžiningai perkant iš parduotuvės. Nes: jei nuperki vogtą prekę, tu tarsi pritari tam procesui, kurį jis daro, ir skatini toliau tai daryti. Jei niekas nepirktų - tokių vagysčių žymiai sumažėtų. Reikia paprasčiausiai suvokti, kad neužkirsdamas tam kelio ( šiuo atveju atsisakymas pirkti) TU gali papulti į tą sąrašą, iš kurio bus pavogta. Gal iš mašinos magnetola, gal iš rankinuko piniginė, gal papuošalas, nesvarbu kas, svarbu, kad bet kuriuo atveju tu tapsi auka, kaip tapo tie, iš kurių jau pavogta ir kurių prekės yra pardavinėjamos ir kurias galbūt tu jau nupirkai... Ir koks jausmas būti auka? Neverta to priminti, nes tikrai yra nesmagu...
Sakysite, kad nėra nukentėjusiųjų, kai pavogia kvepalus iš parduotuvės... Klystate! Turbūt teko girdėti, kad už parduotuvėje pavogtus daiktus, tenka susimokėti pardavėjom iš savo algos!? Štai - paprastas pavyzdys, kad vis dėl to nukentėjusių yra. O kad ir nereiktų pardavėjai mokėti už tai, vis tiek - parduotuvė patiria nuostolius. To pasekoje parduotuvė dėl patirtų nuostolių negalės padidint darbuotojams algos, arba negalės pridėti šventinių priedų, arba tiesiog priedų, arba negalės pagerinti darbo sąlygų ir t.t. Galėčiau nuo šios pradžios visą istoriją pritempti iki jūsų, parodyti, kaip tai palies jus, bet...turbūt neverta tęsti toliau, nes jau kiekvienas galime tai įsivaizduoti. Ar dar norisi nusipirkti ką nors iš "vagiukų"?
Aš manau taip: jei neuždirbu tiek, kad galėčiau kvėpintis garsių firmų kvepalais, tai šiuo metu galiu pasitenkinti alternatyvomis. Prieš ką man reiktų "šokti aukščiau bambos" ir vaizduoti, kaip aš "brangiai" kvepiu, kai mano pajamos rodo ką kitą? Žinot, jau geriau išvis atsisakyti tokių prabangos dalykų, nei įsitraukti save į tą juodą sąrašą... Tai užburtas ratas, reikia tiesiog isisąmoninti.
Šiais, sunkiais, nepritekliaus paliestais laikais, labai svarbu suskaičiuoti, sutaupyti kiekvieną pinigą. Neretai moteris tai išmuša iš vėžių, kad ji negali nusipirkti sau malonių dalykų, o reikia visus pinigus paskirstyti mokesčiams, maistui. Dažnai ir rūbui tenka ne vieną mėnesį pataupyti. Taip, tai psichologiškai sunku, bet bent jau gyveni ramia sąžine, kad tu nepastūmėjai pirkdamas vogti. Būtent tokiais sunkiais laikais ir klesti vagystės, nes žmonės nepagalvodami perka ir džiaugiasi... Bet supraskite, kad jūsų nusipirktas daiktas gali būti vėl pavogtas...
Pajudinkime bent mažąjį pirštelį, kad vagystės taptų nepopuliariomis, netoleruokime jų ir bandykime užkirsti joms kelią! Linkiu neprarasti savigarbos, teisingai įvertinti savo poreikius ir jų įgyvendinimą, t. y. savo asmeninę ekonominę situaciją NEDARANT NIEKAM ŽALOS!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą